Navigation

Tuzla’da CHP’ye Siyah Çelenk!

21 Kasımda, Tuzla Demokrasi Platformu bileşenleri, CHP’nin işçi, Alevi ve Kürt düşmanı politikalarını teşhir etmek üzere CHP Tuzla teşkilatı önünde bir protesto gerçekleştirdiler. Cumartesi günü gerçekleştirilen eyleme UİD-DER, Deri-İş, Limter-İş, DTP, ESP, EMEP, CUN-DER, ÇAL-DER, Mayısta Yaşam, KÖZ ve TUGEV katıldı.

“Kürt-Alevi Düşmanı Onur Öymen CHP’nin Aynasıdır” pankartı açan kitle, CHP Tuzla ilçe binası önüne kadar sloganlar ve alkışlarla yürüdüler. Yürüyüş boyunca sık sık “Dersim Onurdur Onuruna Sahip Çık”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Yaşasın Dersim Direnişimiz” sloganları haykırıldı.

Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında Öymen’in, Dersim katliamını savunan açıklamalarına sahip çıkan Baykal ve CHP kınandı. Tarihi gerçeklerin uzun süre karartılamayacağı vurgulandı. CHP’nin işçi, Alevi, Kürt düşmanı ve faşist bir zihniyete sahip olduğu, bundan dolayı da Dersimlilerin, Alevilerin, Kürtlerin ve işçilerin CHP’den istifa etmesi gerektiği belirtildi. Eylem, CHP Tuzla ilçe binasına siyah çelenk bırakılmasıyla son buldu.