Navigation

İsrail Konsolosluğu Önünde Gazze Katliamı Protesto Edildi

İsrail’in Gazze’ye saldırısı Levent’teki İsrail Konsolosluğu önünde yapılan eylemle protesto edildi. Metro girişinde buluşan sosyalist gruplar, pankart, flama ve dövizler eşliğinde konsolosluk önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Eylemde, İsrail saldırılarında katledilen Filistinlilerin görüntülerinin yer aldığı fotoğraflar taşındı.

“Gazze’de vahşete son! Katil İsrail Filistin’den Defol!” yazılı pankart arkasında gerçekleştirilen yürüyüş sırasında, “Diren Filistin Seninleyiz!”, “Tanka Karşı Taş, Filistin Kazanacak!”, “Filistin’de Düşene, Dövüşene Bin Selam!”, “Zafer Direnen Filistin’in Olacak!”, “Kanımızla Canımızla Seni Koruruz Filistin!” gibi sloganlar atıldı. Kitle içerisinde Filistinliler de vardı. Filistinliler Arapça, “Birruh Biddem Nıfdik Ya Falastin!” (Kanımızla Canımızla Seni Koruruz Filistin!), “Min Muvt Ta’yiş Falastin!” (Biz Ölürüz Yaşasın Filistin!) sloganlarını haykırdılar.

Polis, İsrail Konsolosluğunu kitlenin öfkesinden korumak için kapının önünde barikat kurdu.

Konsolosluk önünde okunan basın açıklamasında, İsrail’in Filistin topraklarında katliamlarını sürdürürken, TC devletinin sınır ötesi operasyonları hızlandırdığına dikkat çekildi. İsrail Siyonizminin Filistin halkına uyguladığı politikaların benzerinin Türk devleti tarafından Kürt halkına uygulandığı, bu bakımdan Filistin halkıyla Kürt halkının kaderlerinin ortak olduğu ifade edildi.

“Filistin’de yaşanan hunharca katliamlara ve yaşanan vahşete karşı sessiz kalmayacağımızı, emperyalizme ve Siyonizme karşı birleşik mücadeleyi büyüteceğimizi, alanları ve sokakları Filistin halkıyla omuz omuza veren emekçi halklarımızla dolduracağımızı beyan ediyoruz” denerek basın açıklaması sona erdirildi.