Navigation

Devrimcilere Karşı Polis Terörü Sürüyor

Sermaye devletinin devrimcilere yönelik baskıları hız kesmeden devam ediyor. Gözaltı ve tutuklamalarla devrimci faaliyetin önünü kesmeye çalışan devlet, operasyon için uyduruk gerekçeler üretiyor. Hedef kapitalizme karşı mücadele yürüten devrimcileri yıldırmak ve mücadeleden vazgeçirmektir.

Bu kapsamda bu kez de 25 Ağustos sabahı BDSP çalışanlarına yönelik gözaltı operasyonu gerçekleştirildi. Mamak İşçi Kültür Evi’ne ve çalışanların evlerine yapılan baskınlarda 7 BDSP’li gözaltına alındı. Gerekçe, 6-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. Mamak Kültür Sanat Festivalinde “festivalle yasadışı örgüte yardım etmek”, “yasadışı örgüt dokümanı kitap satmak” olarak gösterildi. Saldırıyı kınamak amacıyla BDSP Taksim tramvay durağında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada polis terörü kınandı. Polisin festivalin hazırlık sürecine fiilen saldırdığı, alana verilen elektriği keserek festivali engellemeye çalıştığı dile getirildi. Daha önce yapılan operasyonlarda tutuklamaların gerekçesinin ise “Alaattin Karadağ ile ilgili eylemlere katılmak”, “TEKEL eyleminde slogan atmak” olduğuna dikkat çekilerek polisin gerekçeleri teşhir edildi.

Basın açıklaması sırasında “Devrimci Faaliyet Engellenemez”, “Gözaltılar, Tutuklamalar, Baskılar Bizi Yıldıramaz”, “Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni”, “Devrimci İrade Teslim Alınamaz” sloganları atıldı. Eylem açıklamanın ardından sona erdi.

... önceki yazı
Asker Olunacak, Ol!