Navigation

Dünya Savaşına Karşı Enternasyonal Mücadeleye

Dünyamız büyük bir yıkımın, tehlikenin eşiğinde durmaktadır. Ortadoğu’da kendini gösteren paylaşım savaşı, dünyanın diğer bölgelerinde de ateşi harlayarak yeni cepheler açacaktır. İşçi ve emekçiler örgütlü bir mücadele çevresinde bir araya gelmezlerse eğer, emperyalist savaşlar daha nice canları yakmaya devam edecek. Dünya işçi sınıfının kapitalizme karşı vereceği enternasyonal devrimci mücadele kurtuluşumuzun müjdesi olacak!

Kürt illerinde haksız ve zalim bir savaş yürüyor. Ağır bombardıman silahlarıyla yerle bir edilen yaşam alanları, hareket eden her varlığa ateş açma ve katletme had safhaya ulaşmış durumda. Bu savaşa karşı durmak isteyenlere ise baskılar, tutuklamalar, darp ve kovuşturmaların sonu gelmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AKP’nin kin ve nefret sözlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Egemenler, kirli savaşlarını sürdürebilmek için ihtiyaç duydukları kitle desteğini sağlamak amacıyla milliyetçilik zehrini örgütsüz kitlelere enjekte ediyorlar. Süreç hızlı bir şekilde faşizan bir rejimi inşa etmeye doğru gidiyor. Başkanlık hevesiyle yanıp tutuşan Erdoğan ve şürekâsı içerde ve dışarıda saldırgan bir tutum sergileyerek ülkeyi kaosa doğru sürüklüyor.

Bugün işçilerin büyük bir çoğunluğu yaşanan süreci örgütsüzlük ve çaresizlik içinde seyretmekle yetiniyor. Kendilerini cehennem ateşine doğru sürükleyen AKP’nin başlarına nasıl belâ açacağının maalesef farkında değiller.

Bir yandan kapitalizmin tarihsel sistem krizi derinleşiyor, diğer yandan Üçüncü Dünya Savaşı giderek yayılıyor. Ön cephesi Ortadoğu olan bu savaşta Türkiye de Suriye üzerinden kartlarını karıyor.

Kapitalist krizler, emperyalist savaşların döl yatağıdır. Her ikisi de birbirine göbekten bağlı olarak ilerliyorlar. Biri barutu döküyor, diğeri ise kibriti çakıyor!

Dünyamız büyük bir yıkımın, tehlikenin eşiğinde durmaktadır. Ortadoğu’da kendini gösteren paylaşım savaşı, dünyanın diğer bölgelerinde de ateşi harlayarak yeni cepheler açacaktır.

İşçi ve emekçiler örgütlü bir mücadele çevresinde bir araya gelmezlerse eğer, emperyalist savaşlar daha nice canları yakmaya devam edecek. Dünya işçi sınıfının kapitalizme karşı vereceği enternasyonal devrimci mücadele kurtuluşumuzun müjdesi olacak!

Yaşasın Dünya İşçilerinin Devrimci Enternasyonal Mücadelesi!