Navigation

Milliyetçilik Zehrine Karşı Halkların Kardeşliği!

Bir taraftan kapitalizm kendi krizini yaşarken, bir taraftan da emperyalist paylaşım savaşı dünyanın dört bir yanında devam etmektedir. Bu emperyalist paylaşım savaşını yaratan kapitalist sistem, biz işçi ve emekçileri her geçen gün işsizliğe, açlığa ve yoksulluğa mahkûm ediyor. Dünyada bu savaşlar devam ederken yanı başımızda da her geçen gün Kürt halkına yönelik saldırılar dozunu artırarak devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde de Balıkesir’in Altınova ilçesinde Kürtlere ait işyerleri ve evler taşlanarak burada yaşayan Kürtler linç edilmeye çalışıldı. Bu linç girişiminde iki Kürt yaşamını yitirdi. Diyarbakır’a yaptığı gezinin ardından bölge halkını hedef alan İlker Başbuğ da, burjuva medyanın kalemşorlarıyla yaptığı toplantıda saldırıların hedefine yine Kürt halkını koymuştur. Her geçen gün gençlerin öldüğü bu haksız savaşa hep işçi ve emekçilerin çocukları gönderilmektedir.

Biz sınıf devrimcileri biliyoruz ki, başkasını ezen ulusun işçileri özgür olamaz. Saldırılara ve linç kampanyalarına karşı Kürt halkının yanında yer almalı, onları bu haklı mücadelelerinde desteklemeliyiz. Ve işçi sınıfının mücadelesini güçlendirmeliyiz.

Kürtlere Özgürlük!

Yaşasın İşçilerin Birliği, Halkların Kardeşliği!