Navigation

Sosyalistler Üzerindeki Devlet Terörüne Son!

10 Mart sabahı devletin kolluk güçleri tarafından 6 ilde eş zamanlı olarak, Atılım Gazetesi, ESP büroları, BEKSAV ve çeşitli evlere yapılan baskınlarda yaklaşık 60 sosyalist gözaltına alındı. Polis, baskın yaptığı büro ve evlerde bulduğu her türlü evraka el koydu.

Devlet bu tür baskınları krizin içine iyice saplanmakta olduğu bu dönemde daha da sık gerçekleştiriyor. Sosyalistlere ve işçi sınıfına bu tür baskınlarla gözdağı vermek, onları sindirmek istiyor. AKP hükümeti, hem faturayı tümüyle işçi sınıfına çıkarmanın hem de işçi sınıfından doğabilecek tepkileri engellemenin hesaplarını yapıyor.

Kapitalistlerin yalanlarını teşhir eden sosyalistler her fırsatta devlet terörüyle yıldırılmaya çalışılıyor. Devrimci basın çalışanları polis baskısıyla karşılaşıyor, gerekçe gösterilmeden gözaltına alınıyor. Devrimci kurumlara ve yayın organlarına yönelik gerçekleştirilen baskınlar, karalama kampanyasıyla birlikte yürütülüyor ve yine burjuva medya tarafından çarpıtılarak veriliyor.

Devrimci basına yapılan saldırılar gerçekte işçi sınıfına yapılmaktadır. İşçi sınıfı tüm örgütleriyle birlikte devrimci basına ve çalışanlarına sahip çıkmalıdır.

Sosyalistler üzerindeki devlet terörüne son!

Devrimci basın susturulamaz!