Navigation

Eli Kanlı Burjuva Devlet Bir Devrimciyi Daha Katletti!

19 Kasım günü burjuva devlet bir devrimciyi daha katletti! TKİP üyesi Alaattin Karadağ Esenyurt’un Saadetdere Mahallesinde saat 21 sularında polis tarafından sokak ortasında infaz edildi. Burjuva medya bu olayı “2 teröristin polisin dur ihtarına silahla karşılık vermesi sonucunda çıkan çatışmada öldürüldükleri” şeklinde bildirdi. Burjuva medya bu gibi durumlarda daima sermayenin çıkarları doğrultusunda yazıp çizmekte. Bugüne kadar devrimcileri topluma daima terörist diye tanıtan boyalı basın, burjuva devletin bütün pis işlerini aklamakta ve onun sözcülüğünü yaparak işçi ve emekçileri kandırmaktadır. Bu katliamda da aynı yöntemi izlemiştir.

Alaattin Karadağ’ın katledildiği anı gören görgü tanıkları olayı şöyle anlattılar: “Polis kurşunuyla ağır yaralanan Karadağ, yaralı halde yerde yatarken olay yerine gelen Ford Transit markalı arabadan inen uzun boylu bir kişi Karadağ’a vahşice ateş etti.”

Olay yerinde yaklaşık 40 dakika can çekişen Karadağ’ı çevredeki vatandaşlar hastaneye kaldırmak için müdahale etmek istedi ama polis engelledi. Bu durum karşısında polis tarafından yapılan açıklama, emniyet amirinin kesin emrinin olduğu, ikinci bir emre kadar hiçbir şekilde müdahale edilmeyeceği şeklindeydi. Ardından da sokak insan ve araç trafiğine kapatıldı. Ağır yaralı biçimde sokak ortasında yatan Alaattin Karadağ olay yerinde hayatını kaybetti.

Devrimcilere yönelik yapılan bu devlet terörünü şiddetle lanetliyoruz. Eli kanlı katiller sokak ortasında, cezaevlerinde, karakollarda, devrimcilere ve Kürtlere pervasızca saldırmaktan geri durmuyorlar. Tüm bu saldırılar burjuva düzene karşı yüreğimizdeki öfkeyi her gün biraz daha biliyor. Patronlar sınıfından ve onların eli kanlı katillerinden devrimci işçi sınıfı elbet bir gün hesap soracak!